DVTV je internetový projekt moderátorů Martina Veselovského a Daniely Drtinové ve spolupráci s teamem editorů v čele s Janem Rozkošným. Vznikl v reakci na vyhrocenou situaci ve zpravodajství České televize, která vyústila v odchod celé skupiny z ČT. DVTV vzniká primárně pro zpravodajský server Aktuálně.cz, který spadá pod vydavatelství Economia.

Na začátku roku 2014 jsem byl osloven abych na vznikajícím projektu spolupracoval a vytvořil režijní koncepci a nastavil technické zázemí výroby. DVTV od začátku vznikala rychle a živelně, protože na rozjetí a zajištění každodenního provozu bylo extrémně málo času (cca 4 měsíce od bodu nula) a tento typ programu neměl (a stále nemá) u nás konkurenci. Ačkoli internetové videoprodukce je tu více než dost, věnovat se každodenní výrobě vážných rozhovorů převážně s politickou tématikou – to bylo něco, co nikdo nevyzkoušel a nikdo neměl tušení, jak to bude fungovat.

Pro mě znamenala pozvánka do DVTV obrovskou výzvu a skvělou adrenalinovou jízdu, která zahrnovala definování a konkrétní naplánování technického řetězce, nastavení postprodukce, hledání obrazového jazyka, který DVTV definuje a bude rozpoznatelný, ač jednoduchý a zároveň vytvoření a zaškolení teamu, který bude pořady po rozjezdu odbavovat. Nedostávám každý den možnost “vytvořit si televizi”. A o to víc jsem rád, že DVTV stále sílí, sledovanost stoupá a touto dobou (listopad 2014) je jasné, že je to živý, smysluplný projekt, který si rychle našel svoje publikum.

Na rozjezdu se podíleli a můj dík patří těmto lidem:
– Jádro DVTV, tedy Daniela Drtinová, Martin Veselovský, Jan Rozkošný, Lenka Vinšová, Jan Ouředník
– současný technický team: Tomáš Svoboda, Jan Pospíšil, Hedvika Banáková, Lukáš Marek
– Petr Kullák, Martin Hubáček a Zdeněk Mach
– obrovskou zásluhu na rozjezdu má Daniela Hornáčková, která se o projekt starala za vydavatelství Economia
– Petr Tomaides, který vytvořil design a znělky DVTV

Pusťte si to! DVTV.cz