KARUSEL_960_ZLIN

Největší!

Nevíme přesně v jakém okruhu je tohle největší mappingová projekce, ale nebude to málo. Pětiprojektorová instalace, která má na šířku téměř pětašedesát metrů není něco, co byste potkali na každém rohu vedle stánku s langošem.

Tenhle obr vznikal přes rok a nebyla to úplně legrace. Když pomineme, že každá ze zúčastněných stran měla trochu jiné představy a bylo potřeba sladit všechny dohromady, tak zkrátka spojení pěti projektorů není záležitost, která by se dala jednoduše odvodit z něčeho existujícího. A našim hlavním úkolem v tomto případě bylo navrhnout a nainstalovat technické řešení, keré celý gigantický obraz (5120 x 768 pixelů) obslouží a bude sloužit lidstvu v příštích letech.

Tohle obří projekční monstrum teď bude k dispozici pro umělce, kteří budou mít chuť malovat na tyhle krásné, staré tovární budovy třeba něco z budoucnosti. Něco, co bude inspirovat místní i návštěvníky z daleka a ukazovat, že doba není tak zlá, jak se často tvrdí, ale že na fantazii a tvořivost máme pořád prostoru dost a dost.

Stitched Panorama